ECS-163.8-12-33Q-JES-TR
Contact Now
ECS-163.8-12-33Q-JES-TR
  • 1
Mfr.Part # : ECS-163.8-12-33Q-JES-TR
Manufacturer : ECS Inc. International
Description : CRYSTAL 16.3840MHZ 12PF SMD
Stock : 74004
Product Category : Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) : 80 Ohms
Frequency : 16.384 MHz
Frequency Stability : ±50ppm
Frequency Tolerance : ±20ppm
Load Capacitance : 12pF
Mounting Type : Surface Mount
Operating Mode : Fundamental
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C