FC7ASBBMD10.0-T1
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
FC7ASBBMD10.0-T1
  • 1
Mfr.Part # : FC7ASBBMD10.0-T1
Manufacturer : Fox Electronics
Description : CRYSTAL 10MHZ 20PF SMT
Stock : 9490
Product Category : Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) : 50 Ohms
Frequency : 10 MHz
Frequency Stability : ±50ppm
Frequency Tolerance : ±50ppm
Load Capacitance : 20pF
Mounting Type : Surface Mount
Operating Mode : Fundamental
Operating Temperature : -10°C ~ 60°C