FC5BQCCMC16.0-T1
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
FC5BQCCMC16.0-T1
  • 1
Mfr.Part # : FC5BQCCMC16.0-T1
Manufacturer : Fox Electronics
Description : CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF SMD
Stock : 25871
Product Category : Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) : 80 Ohms
Frequency : 16 MHz
Frequency Stability : ±30ppm
Frequency Tolerance : ±30ppm
Load Capacitance : 20pF
Mounting Type : Surface Mount
Operating Mode : Fundamental
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C