TG-3541CE 32.7680KXB3
Contact Now
TG-3541CE 32.7680KXB3
Mfr.Part # : TG-3541CE 32.7680KXB3
Manufacturer : Epson
Description : XTAL OSC TCXO 32.7680KHZ CMOS
Stock : 10289
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 3µA
Frequency : 32.768 kHz
Function : Enable/Disable
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Output : CMOS
Package / Case : 10-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : TCXO
Voltage - Supply : 1.5V ~ 5.5V