ECS-TXO32-S3-33-100-BN-TR
Contact Now
ECS-TXO32-S3-33-100-BN-TR
Mfr.Part # : ECS-TXO32-S3-33-100-BN-TR
Manufacturer : ECS Inc. International
Description : XTAL OSC TCXO 10MHZ 3.3V SNW
Stock : 3179
Product Category : Oscillators
Absolute Pull Range (APR) : ±10ppm
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 3mA
Frequency : 10 MHz
Frequency Stability : ±280ppb
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Output : Clipped Sine Wave
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : TCXO
Voltage - Supply : 3.3V