ECS-3951M-1000-BN-TR
Contact Now
ECS-3951M-1000-BN-TR
Mfr.Part # : ECS-3951M-1000-BN-TR
Manufacturer : ECS Inc. International
Description : XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
Stock : 4780
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 60mA
Frequency : 100 MHz
Frequency Stability : ±50ppm
Function : Enable/Disable
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Output : HCMOS
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : XO (Standard)
Voltage - Supply : 5V