CVSS-945-100.000
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CVSS-945-100.000
  • 1
Mfr.Part # : CVSS-945-100.000
Manufacturer : Crystek Corporation
Description : XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ SNWV
Stock : 599
Product Category : Oscillators
Absolute Pull Range (APR) : ±20ppm
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 30mA
Frequency : 100 MHz
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Output : Sine Wave
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : VCXO
Voltage - Supply : 5V