T602-010.0M
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
T602-010.0M
Mfr.Part # : T602-010.0M
Manufacturer : Connor Winfield
Description : XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ LVCMOS
Stock : 35000
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 6mA
Frequency : 10 MHz
Frequency Stability : ±280ppb
Function : Enable/Disable
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Output : LVCMOS
Package / Case : 10-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : TCXO
Voltage - Supply : 3.3V