SIT1533AC-H5-D14-32.768D
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SIT1533AC-H5-D14-32.768D
Mfr.Part # : SIT1533AC-H5-D14-32.768D
Manufacturer : SiTime
Description : MEMS OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS
Stock : 18186
Product Category : Oscillators
Base Resonator : MEMS
Current - Supply (Max) : 1.3µA
Frequency : 32.768 kHz
Frequency Stability : +75ppm
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -10°C ~ 70°C
Output : NanoDrive™
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : XO (Standard)
Voltage - Supply : 1.2V ~ 3.63V