KC3225K20.0000C1GE00
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
KC3225K20.0000C1GE00
Mfr.Part # : KC3225K20.0000C1GE00
Manufacturer : KYOCERA AVX
Description : XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Stock : 2832
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 3.5mA
Frequency : 20 MHz
Frequency Stability : ±50ppm
Function : Standby (Power Down)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Output : CMOS
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : XO (Standard)
Voltage - Supply : 1.6V ~ 3.63V