KC2520Z10.0000C15XXK
Contact Now
KC2520Z10.0000C15XXK
Mfr.Part # : KC2520Z10.0000C15XXK
Manufacturer : KYOCERA AVX
Description : XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
Stock : 3444
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 6.5mA
Frequency : 10 MHz
Frequency Stability : ±30ppm
Function : Standby (Power Down)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Type : XO (Standard)
Voltage - Supply : 1.71V ~ 3.63V