KC2016Z24.0000C15XXK
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
KC2016Z24.0000C15XXK
Mfr.Part # : KC2016Z24.0000C15XXK
Manufacturer : KYOCERA AVX
Description : CLOCK OSCILLATOR,2.0X1.6X0.8MM S
Stock : 6145
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 7.3mA
Frequency : 24 MHz
Frequency Stability : ±30ppm
Function : Standby (Power Down)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Output : CMOS
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : XO (Standard)
Voltage - Supply : 1.71V ~ 3.63V