ECOC-2522-40.000-3GS
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ECOC-2522-40.000-3GS
  • 1
Mfr.Part # : ECOC-2522-40.000-3GS
Manufacturer : ECS Inc. International
Description : XTAL OSC OCXO 40.0000MHZ SNWV
Stock : 60
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Frequency : 40 MHz
Frequency Stability : ±10ppb
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -20°C ~ 70°C
Output : Sine Wave
Package / Case : 6-SMD, No Lead, 5 Leads
Product Status : Active
Type : OCXO
Voltage - Supply : 3.3V