FJ2400002
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
FJ2400002
  • 1
Mfr.Part # : FJ2400002
Manufacturer : Diodes Incorporated
Description : XTAL OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS
Stock : 12943
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 5mA
Frequency : 24 MHz
Frequency Stability : ±50ppm
Function : Enable/Disable
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Output : LVCMOS
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : XO (Standard)
Voltage - Supply : 1.8V