ASEKDV-32.768KHZ-LR-T
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ASEKDV-32.768KHZ-LR-T
  • 1
Mfr.Part # : ASEKDV-32.768KHZ-LR-T
Manufacturer : Abracon
Description : XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Stock : 3335
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 15µA
Frequency : 32.768 kHz
Frequency Stability : ±25ppm
Function : Enable/Disable
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Output : CMOS
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : XO (Standard)
Voltage - Supply : 1.62V ~ 3.63V