ECS-2520MVLC-010-BN-TR
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ECS-2520MVLC-010-BN-TR
Mfr.Part # : ECS-2520MVLC-010-BN-TR
Manufacturer : ECS Inc. International
Description : XTAL OSC XO 1.0MHZ CMOS SMD
Stock : 15064
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 1.8mA
Frequency : 1 MHz
Frequency Stability : ±50ppm
Function : Enable/Disable
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Output : CMOS
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : XO (Standard)
Voltage - Supply : 1.6V ~ 3.6V