CRBV55CL-0805-0900
Mfr.Part # : CRBV55CL-0805-0900
Manufacturer : Crystek Corporation
Description : VCO 852.5MHZ 0.5-5V 31.75X14.99
Stock : 35000
Product Category : VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
2nd Harmonic, Typ (dBc) : -15
Frequency - Center : 852.5MHz
Frequency Range : 805 ~ 900MHz
Icc Max : 20mA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : Module Adapter, SMA F (3)
Phase Noise Typ (dBc/Hz) : -105
Power (dBm) : 2 ±3
Product Status : Active
Pushing (MHz/V) : 1
Tuning Voltage (VDC) : 0.5 V ~ 5 V
Voltage - Supply : 5V