CRBV55BH-5450-5550
Mfr.Part # : CRBV55BH-5450-5550
Manufacturer : Crystek Corporation
Description : VCO 5500MHZ 0.5-4.5V 31.75X14.99
Stock : 35000
Product Category : VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
2nd Harmonic, Typ (dBc) : -10
Frequency - Center : 5500MHz
Frequency Range : 5450 ~ 5550MHz
Icc Max : 30mA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : Module Adapter, SMA F (3)
Phase Noise Typ (dBc/Hz) : -85
Power (dBm) : 2 ±3
Product Status : Active
Pushing (MHz/V) : 6
Tuning Voltage (VDC) : 0.5 V ~ 4.5 V
Voltage - Supply : 5V