AWSCR-16.00CV-T
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AWSCR-16.00CV-T
  • 1
Mfr.Part # : AWSCR-16.00CV-T
Manufacturer : Abracon
Description : CERAMIC RES 16.0000MHZ 22PF SMD
Stock : 4
Product Category : Resonators
Capacitance : 22 pF
Features : Built in Capacitor
Frequency : 16 MHz
Frequency Stability : ±0.3%
Frequency Tolerance : ±0.5%
Impedance : 40 Ohms
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -25°C ~ 85°C