CVCO55CW-0250-0500
Mfr.Part # : CVCO55CW-0250-0500
Manufacturer : Crystek Corporation
Description : VCO 375MHZ 0.5-19V 12.7X12.7MM
Stock : 6
Product Category : VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
2nd Harmonic, Typ (dBc) : -8
Frequency - Center : 375MHz
Frequency Range : 250 ~ 500MHz
Icc Max : 15mA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : 16-QFN, Variant
Phase Noise Typ (dBc/Hz) : -101
Power (dBm) : 0 ±3
Product Status : Active
Pushing (MHz/V) : 1.5
Tuning Voltage (VDC) : 0.5 V ~ 19 V
Voltage - Supply : 15V