CVCO55CCQ-1700-1700
  • 1
Mfr.Part # : CVCO55CCQ-1700-1700
Manufacturer : Crystek Corporation
Description : VCO 1700MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7MM
Stock : 35000
Product Category : VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
2nd Harmonic, Typ (dBc) : -15
Frequency - Center : 1700MHz
Icc Max : 35mA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : 16-QFN, Variant
Phase Noise Typ (dBc/Hz) : -120
Power (dBm) : 7 ±2
Product Status : Active
Pushing (MHz/V) : 1
Tuning Voltage (VDC) : 0.3 V ~ 4.7 V
Voltage - Supply : 8V