RQRA-0805-0900
Mfr.Part # : RQRA-0805-0900
Manufacturer : Raltron
Description : VCO 805MHZ-900MHZ SMD .5X.5"
Stock : 35000
Product Category : VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
2nd Harmonic, Typ (dBc) : -15
Frequency - Center : 852.5MHz
Frequency Range : 805 ~ 900MHz
Icc Max : 20mA (Typ)
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : 16-QFN, Variant
Phase Noise Typ (dBc/Hz) : -105
Power (dBm) : 2 ±3
Product Status : Active
Pushing (MHz/V) : 2
Tuning Voltage (VDC) : 0.5 V ~ 5 V
Voltage - Supply : 5V