RQRA-2328-2536-CR
Mfr.Part # : RQRA-2328-2536-CR
Manufacturer : Raltron
Description : VCO 2328MHZ-2536MHZ SMD .5X.5"
Stock : 35000
Product Category : VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
2nd Harmonic, Typ (dBc) : -15
Frequency - Center : 2.432GHz
Frequency Range : 2.328 ~ 2.536GHz
Icc Max : 35mA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : 16-QFN, Variant
Phase Noise Typ (dBc/Hz) : -105
Power (dBm) : 7 ±2
Product Status : Active
Pushing (MHz/V) : 1.5
Tuning Voltage (VDC) : 0.5 V ~ 4.5 V
Voltage - Supply : 5V