CVCO55BE-2650-2700
  • 1
Mfr.Part # : CVCO55BE-2650-2700
Manufacturer : Crystek Corporation
Description : VCO 2675MHZ 0.5-7.5V 12.7X12.7MM
Stock : 35000
Product Category : VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
2nd Harmonic, Typ (dBc) : -15
Frequency - Center : 2675MHz
Frequency Range : 2650 ~ 2700MHz
Icc Max : 25mA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : 16-QFN, Variant
Phase Noise Typ (dBc/Hz) : -103
Power (dBm) : 6 ±2
Product Status : Active
Pushing (MHz/V) : 2
Tuning Voltage (VDC) : 0.5 V ~ 7.5 V
Voltage - Supply : 8V