CVCO55CL-0920-0980
  • 1
Mfr.Part # : CVCO55CL-0920-0980
Manufacturer : Crystek Corporation
Description : VCO 950MHZ 1-5V 12.7MMX12.7MM
Stock : 35000
Product Category : VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
2nd Harmonic, Typ (dBc) : -12
Frequency - Center : 950MHz
Frequency Range : 920 ~ 980MHz
Icc Max : 35mA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : 16-QFN, Variant
Phase Noise Typ (dBc/Hz) : -105
Power (dBm) : 5 ±2
Product Status : Active
Pushing (MHz/V) : 13
Tuning Voltage (VDC) : 1 V ~ 5 V
Voltage - Supply : 5V