0538-011-D-9.0-35
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
0538-011-D-9.0-35
Mega Source # : MEGA-0538-011-D-9.0-35
Manufacturer : CTS Corporation
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP TRIMMER 9-35PF 100V CHAS MNT
RoHS Compliant : Contains lead / RoHS non-compliant
Voltage - Rated : 100V
Size / Dimension : 0.375" Dia (9.53mm)
Series : 538
Q @ Freq : 500 @ 1MHz
Other Names : 0538011D9.035
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Contains lead / RoHS non-compliant
Height - Seated (Max) : 0.275" (6.99mm)
Features : General Purpose
Dielectric Material : Ceramic
Detailed Description : 9 ~ 35pF Trimmer Capacitor 100V Top Chassis Mount
Capacitance Range : 9 ~ 35pF