T491D106K035AT71117280
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
T491D106K035AT71117280
Mega Source # : MEGA-T491D106K035AT71117280
Manufacturer : KEMET
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP TANT 10.0UF 35.0V
Voltage - Rated : 35V
Type : Molded
Tolerance : ±10%
Size / Dimension : 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series : T491
Package / Case : 2917 (7343 Metric)
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time : 24 Weeks
Manufacturer Size Code : D
Lifetime @ Temp. : 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max) : 0.122" (3.10mm)
Features : General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance) : 1 Ohm
Detailed Description : 10µF Molded Tantalum Capacitors 35V 2917 (7343 Metric) 1 Ohm
Capacitance : 10µF