T95R107M010LZSL
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
T95R107M010LZSL
Mega Source # : MEGA-T95R107M010LZSL
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP TANT 100UF 10V 20% 2824
RoHS Compliant : Contains lead / RoHS non-compliant
Voltage - Rated : 10V
Type : Conformal Coated
Tolerance : ±20%
Size / Dimension : 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Series : TANTAMOUNT®, T95
Ratings : COTS
Package / Case : 2824 (7260 Metric)
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time : 16 Weeks
Manufacturer Size Code : R
Lead Free Status / RoHS Status : Contains lead / RoHS non-compliant
Height - Seated (Max) : 0.150" (3.80mm)
Features : High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance) : 75 mOhm
Detailed Description : 100µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10V 2824 (7260 Metric) 75 mOhm
Capacitance : 100µF