592D226X06R3A2T10H
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
592D226X06R3A2T10H
  • 1
Mega Source # : MEGA-592D226X06R3A2T10H
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1507
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 6.3V
Type : Conformal Coated
Tolerance : ±20%
Size / Dimension : 0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Series : TANTAMOUNT®, 592D
Package / Case : 1507 (3718 Metric)
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time : 15 Weeks
Manufacturer Size Code : A
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Features : General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance) : 4 Ohm
Detailed Description : 22µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6.3V 1507 (3718 Metric) 4 Ohm
Capacitance : 22µF