BFC233913183
Contact Now
BFC233913183
  • 1
Mega Source # : MEGA-BFC233913183
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 0.018UF 10% 630VDC RAD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 630V
Voltage Rating - AC : 310V
Tolerance : ±10%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Series : MKP339
Ratings : AEC-Q200, X2
Package / Case : Radial
Other Names : 222233913183
Operating Temperature : -55°C ~ 110°C
Lead Spacing : 0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.394" (10.00mm)
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 0.018µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance : 0.018µF