B32652A3324K189
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
B32652A3324K189
Mega Source # : MEGA-B32652A3324K189
Manufacturer : EPCOS (TDK)
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP FILM 0.32UF 10% 250VDC RAD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 250V
Voltage Rating - AC : 160V
Tolerance : ±10%
Termination : PC Pins
Series : B32652
Package / Case : Radial
Operating Temperature : -55°C ~ 100°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Spacing : 0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 0.32µF Film Capacitor 160V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance : 0.32µF