ECW-F4225HLB
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ECW-F4225HLB
Mega Source # : MEGA-ECW-F4225HLB
Manufacturer : Panasonic
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 2.2UF 3% 400VDC RADIAL
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 400V
Tolerance : ±3%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 1.102" L x 0.661" W (28.00mm x 16.80mm)
Series : ECW-F(L)
Package / Case : Radial
Other Names : ECWF4225HLB
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 16 Weeks
Lead Spacing : 0.689" (17.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 1.142" (29.00mm)
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 2.2µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance : 2.2µF