ECW-F4433RJL
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ECW-F4433RJL
Mega Source # : MEGA-ECW-F4433RJL
Manufacturer : Panasonic
Packaging : Tape & Box (TB)
Description : CAP FILM 0.043UF 5% 400VDC RAD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 400V
Tolerance : ±5%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 0.492" L x 0.236" W (12.50mm x 6.00mm)
Series : ECW-F(L)
Package / Case : Radial
Other Names : ECWF4433RJL
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 16 Weeks
Lead Spacing : 0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.543" (13.80mm)
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 0.043µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance : 0.043µF