B32521C1334M289
Contact Now
B32521C1334M289
Mega Source # : MEGA-B32521C1334M289
Manufacturer : EPCOS (TDK)
Packaging : Tape & Box (TB)
Description : CAP FILM 0.33UF 20% 100VDC RAD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 100V
Voltage Rating - AC : 63V
Tolerance : ±20%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Series : B32521
Package / Case : Radial
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 6 Weeks
Lead Spacing : 0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.276" (7.00mm)
Dielectric Material : Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description : 0.33µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Capacitance : 0.33µF