B32620A3823J000
Contact Now
B32620A3823J000
Mega Source # : MEGA-B32620A3823J000
Manufacturer : EPCOS (TDK)
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 0.082UF 5% RADIAL
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Tolerance : ±5%
Termination : PC Pins
Series : B32620
Package / Case : Radial
Other Names : B32620A3823J
Operating Temperature : -55°C ~ 100°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Spacing : 0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Detailed Description : 0.082µF Film Capacitor Polypropylene (PP), Metallized - Stacked Radial
Capacitance : 0.082µF