150123J400BB
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
150123J400BB
  • 1
Mega Source # : MEGA-150123J400BB
Manufacturer : CDE (Cornell Dubilier Electronics)
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 0.012UF 5% 400VDC AXIAL
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 400V
Voltage Rating - AC : 200V
Tolerance : ±5%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)
Series : 150
Package / Case : Axial
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Dielectric Material : Polyester, Metallized
Detailed Description : 0.012µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Metallized Axial
Capacitance : 0.012µF