ECW-U2123JC9
Contact Now
ECW-U2123JC9
  • 1
Mega Source # : MEGA-ECW-U2123JC9
Manufacturer : Panasonic
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP FILM 0.012UF 5% 250VDC 1913
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 250V
Tolerance : ±5%
Termination : Solder Pads
Size / Dimension : 0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Series : ECW-U(C)
Package / Case : 1913 (4833 Metric)
Other Names : ECWU2123JC9
PCF1374TR
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 4 (72 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time : 11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.067" (1.70mm)
Dielectric Material : Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Detailed Description : 0.012µF Film Capacitor 250V Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked 1913 (4833 Metric)
Capacitance : 0.012µF