63ST334M3225
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
63ST334M3225
Mega Source # : MEGA-63ST334M3225
Manufacturer : Rubycon
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP FILM 0.33UF 20% 63VDC 1210
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 63V
Tolerance : ±20%
Termination : Solder Pads
Size / Dimension : 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series : PMLCAP®, ST
Package / Case : 1210 (3225 Metric)
Other Names : 63ST0.33M3225X
63ST0.33M3225X-ND
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.063" (1.60mm)
Dielectric Material : Acrylic, Metallized
Detailed Description : 0.33µF Film Capacitor 63V Acrylic, Metallized 1210 (3225 Metric)
Capacitance : 0.33µF