ECH-S1H223JZ
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ECH-S1H223JZ
  • 1
Mega Source # : MEGA-ECH-S1H223JZ
Manufacturer : Panasonic
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 0.022UF 5% 50VDC RADIAL
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 50V
Tolerance : ±5%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 0.472" L x 0.177" W (12.00mm x 4.50mm)
Series : ECHS(Z)
Package / Case : Radial
Other Names : ECHS1H223JZ
PS1H223J
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Spacing : 0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.362" (9.20mm)
Dielectric Material : Polyphenylene Sulfide (PPS)
Detailed Description : 0.022µF Film Capacitor 50V Polyphenylene Sulfide (PPS) Radial
Capacitance : 0.022µF