B32673Z6105K189
Contact Now
B32673Z6105K189
Mega Source # : MEGA-B32673Z6105K189
Manufacturer : EPCOS (TDK)
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 630V
Voltage Rating - AC : 310V
Tolerance : ±10%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 1.043" L x 0.433" W (26.50mm x 11.00mm)
Series : B32673Z
Package / Case : Radial
Operating Temperature : -55°C ~ 110°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Spacing : 0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.807" (20.50mm)
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 1µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance : 1µF