F339X133333KF02W0
Contact Now
F339X133333KF02W0
  • 1
Mega Source # : MEGA-F339X133333KF02W0
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP FILM 0.033UF 10% 800VDC RAD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 800V
Voltage Rating - AC : 330V
Tolerance : ±10%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Series : F339X1
Ratings : X1
Package / Case : Radial
Other Names : 339X133333KF02W0
Operating Temperature : -55°C ~ 110°C
Lead Spacing : 0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.433" (11.00mm)
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 0.033µF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance : 0.033µF