B32653A4334K000
Contact Now
B32653A4334K000
Mega Source # : MEGA-B32653A4334K000
Manufacturer : EPCOS (TDK)
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC RAD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 400V
Voltage Rating - AC : 200V
Tolerance : ±10%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Series : B32653
Package / Case : Radial
Other Names : B32653A4334K
B32653A4334K-ND
Operating Temperature : -55°C ~ 100°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Spacing : 0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.630" (16.00mm)
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 0.33µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance : 0.33µF