B32529C1823J189
Contact Now
B32529C1823J189
  • 1
Mega Source # : MEGA-B32529C1823J189
Manufacturer : EPCOS (TDK)
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP FILM 0.082UF 5% 100VDC RAD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 100V
Voltage Rating - AC : 63V
Tolerance : ±5%
Termination : PC Pins
Series : B32529
Package / Case : Radial
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Spacing : 0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Dielectric Material : Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description : 0.082µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Capacitance : 0.082µF