ECW-F6134HLB
Contact Now
ECW-F6134HLB
Mega Source # : MEGA-ECW-F6134HLB
Manufacturer : Panasonic
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 0.13UF 3% 630VDC RADIAL
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 630V
Tolerance : ±3%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Series : ECW-F(L)
Package / Case : Radial
Other Names : ECWF6134HLB
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Lead Spacing : 0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.709" (18.00mm)
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 0.13µF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance : 0.13µF