B32560J3823J000
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
B32560J3823J000
Mega Source # : MEGA-B32560J3823J000
Manufacturer : EPCOS (TDK)
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 0.082UF 5% 250VDC 2DIP
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 250V
Voltage Rating - AC : 160V
Tolerance : ±5%
Termination : PC Pins
Series : SilverCap™ B32560
Package / Case : 2-DIP
Other Names : B32560J3823J
B32560J3823J-ND
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Spacing : 0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Dielectric Material : Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description : 0.082µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked 2-DIP
Capacitance : 0.082µF