BFC233925474
Contact Now
BFC233925474
  • 1
Mega Source # : MEGA-BFC233925474
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC RAD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 630V
Voltage Rating - AC : 310V
Tolerance : ±20%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Series : MKP339
Ratings : AEC-Q200, X2
Package / Case : Radial
Other Names : 222233925474
Operating Temperature : -55°C ~ 110°C
Lead Spacing : 0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.650" (16.50mm)
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 0.47µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance : 0.47µF