ECP-U1E684KB5
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ECP-U1E684KB5
  • 1
Mega Source # : MEGA-ECP-U1E684KB5
Manufacturer : Panasonic
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP FILM 0.68UF 10% 25VDC 1206
RoHS Compliant : Contains lead / RoHS non-compliant
Voltage Rating - DC : 25V
Tolerance : ±10%
Termination : Solder Pads
Size / Dimension : 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series : ECP-U(B)
Package / Case : 1206 (3216 Metric)
Other Names : ECPU1E684KB5
PCF1546TR
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Contains lead / RoHS non-compliant
Height - Seated (Max) : 0.055" (1.40mm)
Dielectric Material : Acrylic, Metallized
Detailed Description : 0.68µF Film Capacitor 25V Acrylic, Metallized 1206 (3216 Metric)
Capacitance : 0.68µF