B32620A5104K
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
B32620A5104K
  • 1
Mega Source # : MEGA-B32620A5104K
Manufacturer : EPCOS (TDK)
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 0.1UF 10% 160VDC RADIAL
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 90V
Tolerance : 0.1µF
Termination : PC Pins
Surface Mount Land Size : 0.295" (7.50mm)
Size / Dimension : 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Series : B32620
RoHS Status : Bulk
Ripple Current - Low Frequency : High Pulse, DV/DT
Polarization : Radial
Other Names : B32620A5104K000
Operating Temperature : -55°C ~ 105°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number : B32620A5104K
Height - Seated (Max) : 0.413" (10.50mm)
Expanded Description : 0.1µF ±10% Film Capacitor 90V 160V Polypropylene (PP), Metallized - Stacked Radial
ESR (Equivalent Series Resistance) : ±10%
Dielectric Diameter : Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Current - Leakage : 160V