B25838T6605K
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
B25838T6605K
Mega Source # : MEGA-B25838T6605K
Manufacturer : EPCOS (TDK)
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 6UF 10% 440VAC QC TERM
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - AC : 440V
Tolerance : ±10%
Termination : Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Series : B25838
Package / Case : Radial, Can
Other Names : B25838T6605K000
Operating Temperature : -25°C ~ 85°C
Mounting Type : Chassis, Stud Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description : 6µF Film Capacitor 440V Radial, Can
Capacitance : 6µF