MKP383422063JI02W0
Contact Now
MKP383422063JI02W0
Mega Source # : MEGA-MKP383422063JI02W0
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 630V
Voltage Rating - AC : 220V
Tolerance : ±5%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Series : MMKP383
Package / Case : Radial
Other Names : 383422063JI02W0
Operating Temperature : -55°C ~ 105°C
Lead Spacing : 0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.709" (18.00mm)
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 0.22µF Film Capacitor 220V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance : 0.22µF